wtorek, 2 września 2014

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Dzień dobry!

Czas na nowy post. Może troszkę nie w porę bo wydarzenie to było początkiem lata, a konkretnie X Piknik Lotniczy. Kto nie był mocno zachęcam fanów lotnictwa i militari do zajrzenia do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Co roku odbywa się piknik zwykle jest to koniec czerwca. Poza fanami tych pięknych maszyn, polecam to widowisko również fotografom, można ustrzelić naprawdę fajne zdjęcia. No ja może akurat nie miałam wtedy najlepszej weny i humoru ale i tak małe co nieco się urodziło.  

Poza pokazami samolotów i ich akrobacjami możemy zobaczyć historyczne inscenizacje grup rekonstrukcyjnych, prezentację sprzętu wojskowego (fani ASG będą zadowoleni) no i kilka karuzel by zadowolić młodszych uczestników. Dla nielubiących tłumów, zawsze można przyjechać po prostu zwiedzić muzeum, już co prawda bez pokazów, ale i tak wiele można wynieść z tej wycieczki.
We wtorki od 9 - 19 wstęp do muzeum jest wolny na stałe ekspozycje Muzeum.

Ja i mój luby lubimy takie klimaty, dlatego w przyszłym roku jedziemy jeszcze na Operację Południe do Bielsko-Białej. Jest to Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych. Nie opowiem jak tam to wszystko wygląda bo jeszcze nie byłam, na szczęście oba wydarzenia się nie pokrywają gdyż Zlot Pojazdów Militarnych jest najczęściej w lipcu, zatem spokojnie postaram się być na obu.

Więcej informacji o muzeum znajdziecie na stronie Muzeum Lotnictwa , a o Zlocie w Bielsko-Białej na stronie militaria bielsko .Piknikowa kumpela "ściema":)        

A czy wy braliście udział w podobnych wydarzeniach? I jakie są wasze opinie?

Pozdrawiam wszystkich :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz